Ovocný deň
Ovocný deň v našom školskom internáte je aktivita, ktorá prepája zdravé stravovanie, zmyslové vnímanie a spoločný zážitok. Pomáha žiačkam uvedomiť si, že ovocie môže byť nielen zdravé, ale aj atraktívne, hravé a chutné.
V rámci aktivity žiačky ochutnávali rôzne druhy ovocia, porovnávali ich chuť, vôňu, štruktúru a dozvedeli sa, ako jednotlivé druhy prispievajú k zdraviu. Súčasťou programu bolo aj máčanie ovocia v roztopenej čokoláde, čo vytvorilo príjemný kontrast medzi prirodzenou sviežosťou ovocia a sladkou chuťou čokolády. Tento prvok aktivitu zatraktívnil a zároveň ukázal, že aj zdravé potraviny môžu byť súčasťou malého gurmánskeho zážitku.