Rozlúčka s maturantmi
Dňa 29. 04. 2026 sa konala v SŠI na Medickej slávnostná rozlúčka s maturantmi. Už tradičná udalosť, kedy sa maturanti lúčia s internátom, so svojimi vychovávateľmi a všetkými spolubývajúcimi, prebehla zaujímavo a možno aj trošku dojemne. Ďakovné príhovory či už od Mgr. Františka Stacha za pedagógov, Elišky Jendrichovskej za maturantov, rekapitulovali obdobie, ktoré tu naši maturanti strávili, zamýšľali sa nad vzájomným obohatením a krásnou premenou mladých ľudí z „detí“ na dospelých. Niektorí maturanti, ktorí si to zaslúžili boli odmenení. Skvelý kultúrny program celú slávnosť spestril a obohatil. Účinkovali v ňom Adam Hlupík – klavír, Dávid Gunár – spev, Martin Piško – spev, Tadeáš Ščerba – spev, Nela Antolíková – spev, Alexandra Ščúrová – spev. Celým večerom nás sprevádzali úžasné moderátorky Ninka Mulíková a Ivka Čerevková.