Týždeň zdravej výživy
V dňoch 11.5. – 14.5.2026 sa na našom internáte uskutočnil Týždeň zdravej výživy, počas ktorého sa jedálny lístok niesol v duchu zdravších a tematicky zameraných jedál. Každý deň bol venovaný inej oblasti zdravej výživy a žiačky mali možnosť ochutnať pestré, chutné a vyvážené pokrmy.
Pondelok – Zeleninový deň
Týždeň sme odštartovali „Zeleninovým dňom“. V jedálnom lístku nechýbala zeleninová polievka, ryža s hráškom, čerstvé šaláty či karfiol zapekaný so zemiakmi. Cieľom dňa bolo pripomenúť význam zeleniny v každodennej strave a podporiť zdravé stravovacie návyky.
Utorok – Mliečny deň
Utorok patril mliečnym výrobkom a jedlám bohatým na vápnik. Dievčatá si pochutili napríklad na bryndzovej nátierke, jogurte či špenátových haluškách so syrovou omáčkou. Mliečny deň ukázal, že aj zdravé jedlá môžu byť chutné a obľúbené.
Streda – Deň rýb
V stredu sme sa zamerali na ryby a zdravé tuky. Na obed sa podávalo rybie filé pečené na masle so zemiakmi a mrkvovým šalátom s citrónom. Súčasťou dňa bola aj sardinková nátierka na raňajky. Cieľom bolo podporiť konzumáciu rýb ako dôležitej súčasti zdravej výživy.
Štvrtok – Deň vlákniny
Štvrtok sa niesol v znamení vlákniny a vyváženej stravy. Jedálny lístok obsahoval cereálne výrobky, šošovicovú polievku so zeleninou, jablká či šalát zo surovej zeleniny. Dievčatá si tak mohli uvedomiť význam vlákniny pre správne fungovanie organizmu a zdravý životný štýl.
Týždeň zdravej stravy bol príjemným spestrením bežného režimu internátu a zároveň motiváciou k zdravšiemu stravovaniu aj v každodennom živote.